"Rozwiązanie krok po kroku: Betty i konkursy"

Dodano: 31.12.2023 15:40:31

Rozwiązanie

Rozwiążmy to zadanie krok po kroku, wypełniając luki odpowiednimi słowami:

8.1. W tym zdaniu chcemy powiedzieć, że Betty wydaje się być ciągle skuteczna w wygrywaniu konkursów. Poprawna forma gramatyczna to “to be”, która pasuje do kontekstu zdania, więc właściwą odpowiedzią jest B. to be.

8.2. Tutaj opowiadamy o tym, jak zaczęła się historia Betty z konkursami. Wyrażenie “it all began in 1977, after Betty won a competition ___” wymaga przyimka, który pasuje do tego kontekstu. Poprawnym przyimkiem jest “at”, więc odpowiedź to A. at.

8.3. W tym zdaniu mówimy o tym, co Betty wygrała przez lata. Poprawna forma czasownika to “has won”, co oznacza, że wygrała coś w przeszłości i nadal to posiada. Prawidłową odpowiedzią jest C. has won.

8.4. Betty spędza czas szukając konkursów w magazynach. W tym przypadku potrzebujemy przyimka wskazującego na przeglądanie treści magazynów. Najlepiej pasuje tu słowo “through”, co oznacza przeglądanie czegoś od początku do końca. Więc odpowiedź to A. through.

8.5. Tutaj Betty mówi o tym, że konkursy stały się łatwiejsze z biegiem lat. Szukamy formy czasownika, która pasuje do kontekstu zdania. “Have become” to prawidłowa konstrukcja, która oznacza, że coś się zmieniło i jest teraz w innym stanie. Odpowiedź to A. become.

Podsumowując, odpowiedzi na poszczególne luki w tekście to: 8.1. B. to be 8.2. A. at 8.3. C. has won 8.4. A. through 8.5. A. become

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się