"Rozwiązywanie ćwiczeń związanych z posiłkami i restauracjami"

Dodano: 12.12.2023 11:42:06

Rozwiązanie

Oczywiście, chętnie pomogę rozwiązać to ćwiczenie. Przeczytajmy tekst i wybierzmy odpowiednie odpowiedzi do każdej luki.

  1. My dad and I go to the drive-through every Saturday in the car. We get burgers for lunch. “Drive-through” jest poprawną odpowiedzią, gdyż zdanie mówi o tym, że autor wraz z ojcem jedzie samochodem, by dostać burgery na lunch, co jest typowe dla restauracji typu drive-through.

  2. My meals on the other days of the week are healthier! My breakfast every morning is usually cereal. Tutaj odpowiednią odpowiedzią jest “breakfast”, ponieważ śniadanie jest posiłkiem, który zwykle spożywa się rano.

  3. I sometimes boil some strawberries and have them with the cereal. “Boil” (gotować) pasuje do kontekstu zdania, gdzie autor mówi o przygotowywaniu truskawek, które są dodawane do płatków śniadaniowych.

  4. They are so delicious and fresh. “Delicious” (pyszne) jest odpowiednim słowem, które opisuje smak truskawek.

  5. At school, I have a packed lunch. “Packed lunch” (drugie śniadanie zapakowane z domu) jest właściwym wyborem, gdyż odnosi się do posiłku zabieranego do szkoły.

  6. But my favourite meal is my mum’s special recipe for vegetable curry. “Recipe” (przepis) jest odpowiednim słowem, ponieważ odnosi się do specjalnego sposobu przygotowania dania przez mamę autora.

Podsumowując, poprawne odpowiedzi to: 1. B) drive-through 2. B) breakfast 3. B) boil 4. B) delicious 5. C) packed lunch 6. A) recipe

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Pierwsze zadanie za darmo. Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się