"Charakterystyka osób w tekście - uzupełnianie informacji o nich"

Dodano: 28.11.2023 20:32:20

Rozwiązanie

Zadanie polega na uzupełnieniu informacji o osobach wymienionych w tekście. Aby je rozwiązać, należy przeczytać tekst i na podstawie informacji zawartych w nim, wstawić brakujące słowa w odpowiednie miejsca w zdaniach poniżej.

 1. Dirk mag Sport und er fährt gern Rad.
  • Tekst mówi, że Dirk jest bardzo sportowy i potrafi dobrze pływać oraz grać w tenisa. Dodatkowo wspomniano, że jeździ również na rowerze, więc brakującym słowem jest “fährt”.
 2. Irina ist lieb und sie sieht sehr gut aus.
  • O Irinie powiedziano, że pochodzi z Ukrainy, pracuje jako fotomodelka, lubi modę i zawsze nosi modne ubrania. Opisano ją również jako miłą i pomocną, ale niestety niepunktualną. Kluczowe zdanie mówi: “Sie sieht sehr gut aus”, stąd brakującym słowem jest “sieht”.
 3. Sie trägt immer modische Klamotten.
  • Z informacji o Irinie wynika, że zawsze nosi modne ubrania. Zdanie bezpośrednio ją opisujące to: “Sie trägt immer modische Klamotten”. Stąd odpowiedź to “trägt”.
 4. Sandra liest gern Krimis.
  • Z tekstu wynika, że Sandra lubi czytać książki Agathy Christie i Charlotte Link, co sugeruje, że lubi kryminały. Stąd odpowiednie słowo to “liest”.
 5. Sie ist manchmal faul und schläft lange.
  • W tekście znajduje się zdanie mówiące, że Sandra czasami jest leniwa i długo śpi. Odpowiednie słowo to “schläft”.
 6. Marco arbeitet in einem Tierheim.
  • Marco jest opisany jako osoba, która kocha zwierzęta i dwa razy w tygodniu pracuje w schronisku dla zwierząt niedaleko Berlina. Zatem brakujące słowo to “arbeitet”.

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się