Wybór poprawnych alternatyw w recenzjach aplikacji "Track your feelings"

Dodano: 12.12.2023 09:31:47

Rozwiązanie

Zadanie polega na przeczytaniu recenzji klientów aplikacji “Track your feelings” i wybraniu poprawnych alternatyw z podanych opcji. Aby wybrać odpowiednie słowo, musisz zwrócić uwagę na kontekst zdania i zdecydować, które słowo jest gramatycznie poprawne i pasuje do sensu zdania. Poniżej znajdziesz odpowiedzi:

 1. A GOOD TIMEWASTER
  • This app is an ~~amusing~~/amused way to pass the time if you’re boring/~~bored~~.
 2. FORCES CLOSE
  • Keeps closing every time I try to load history – this is very frustrating/~~frustrated~~.
 3. AN EXCELLENT IDEA!
  • I was fascinated/~~fascinating~~ to find out about myself. The possibilities are very exciting/~~excited~~.
 4. WISH IT WASN’T SO HONEST!
  • This is an interesting/~~interested~~ idea I think, but I was quite disappointed/~~disappointing~~ to read what it said about me. It’s all quite depressing/~~depressed~~.

Wyjaśnienie wyborów: - Amused vs. amusing: Wybieramy “amusing,” ponieważ chodzi o to, że aplikacja jest zabawna (amusing), a nie, że jest rozbawiona (amused). - Boring vs. bored: Wybieramy “bored,” bo osoba czuje się znudzona (bored), a nie, że jest nudna (boring). - Frustrating vs. frustrated: Wybieramy “frustrating,” bo sytuacja wywołuje frustrację (frustrating), a nie, że aplikacja czuje się sfrustrowana (frustrated). - Fascinated vs. fascinating: Wybieramy “fascinated,” gdyż osoba jest zafascynowana (fascinated), a nie, że jest fascynująca (fascinating). - Exciting vs. excited: Wybieramy “exciting,” jako że możliwości są ekscytujące (exciting), a nie ekscytowane (excited). - Interesting vs. interested: Wybieramy “interesting,” ponieważ idea jest interesująca (interesting), a nie zainteresowana (interested). - Disappointed vs. disappointing: Wybieramy “disappointed,” bo osoba jest rozczarowana (disappointed), a nie, że jest rozczarowująca (disappointing). - Depressing vs. depressed: Wybieramy “depressing,” jako że sytuacja jest przygnębiająca (depressing), a nie przygnębiona (depressed).

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się