Ocena prawdziwości stwierdzeń na podstawie dramatu "Dziady" Adama Mickiewicza

Dodano: 10.12.2023 13:53:16

Rozwiązanie

To zadanie dotyczy oceny prawdziwości stwierdzeń na podstawie treści utworu Adama Mickiewicza. Zadanie polega na wybraniu “P” jeśli stwierdzenie jest prawdziwe lub “F” jeśli jest fałszywe.

  1. Obrzęd Dziadów odbywał się nocą w kaplicy pod przewodnictwem Guślarza.
  2. Spośród zjaw przybywających na uroczystość, jedna dwojga dzieciom uczestnicz, ceremoniału zdołała pomóc dostać się do nieba.

Aby odpowiedzieć na pytania, trzeba znać treść “Dziadów” Adama Mickiewicza. Jest to dramat romantyczny, którego akcja częściowo rozgrywa się w kaplicy, gdzie odbywa się obrzęd nazywany “Dziadami”.

  1. Pierwsze stwierdzenie jest prawdziwe (P). W “Dziadach” cz.II Adama Mickiewicza obrzęd rzeczywiście odbywa się w nocy, w kaplicy, i jest przewodzony przez postać zwaną Guślarzem.

  2. Drugie stwierdzenie jest fałszywe (F). W utworze jest mowa o zjawach przybywających na uroczystość, ale nie ma jednoznacznej wskazówki, że jedno z nich pomogło dwojgu dzieciom dostać się do nieba. Wiele duchów pojawia się z różnymi prośbami i historiami, ale konkretne stwierdzenie o pomocy dwojgu dzieciom w dostaniu się do nieba nie jest bezpośrednio wspomniane w tekście.

Odpowiedzi to: 1. P 2. F

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Pierwsze zadanie za darmo. Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się