"Dopasuj słowa i podaj ich niemieckie odpowiedniki wraz z artykułem i formą liczby mnogiej"

Dodano: 12.12.2023 21:52:44

Rozwiązanie

  1. Was passt? Ordnen Sie zu.

Zadanie polega na dopasowaniu słów, które logicznie do siebie pasują.

a) Hauptgericht – Vorspeise – Nachspeise - Hauptgericht oznacza danie główne, Vorspeise to przystawka, a więc Nachspeise będzie oznaczać deser, czyli coś co zazwyczaj jest podawane na koniec posiłku.

b) Restaurant – Café – Kantine - Restaurant to restauracja, Café to kawiarnia, a więc Kantine oznacza stołówkę, czyli miejsce, gdzie również można coś zjeść.

c) oft – nie – manchmal - oft znaczy często, nie oznacza zaprzeczenie, a więc manchmal oznacza czasami, co jest słowem pasującym pomiędzy często a nigdy.

d) Steak – Braten – Schnitzel - Steak i Braten to różne formy przygotowania mięsa, natomiast Schnitzel również jest potrawą mięsną, więc pasuje do tej kategorii.

e) scharf – sauer – süß - scharf oznacza pikantne, sauer oznacza kwaśne, a więc süß oznacza słodkie, co jest przeciwieństwem do smaków pikantnego i kwaśnego.

f) Kanne – Topf – Pfanne - Kanne to dzbanek, Topf to garnek, a więc Pfanne oznacza patelnię, czyli kolejne naczynie używane w kuchni.

  1. Wie heißt das auf Deutsch? Ergänzen Sie mit Artikel und Plural.

Zadanie polega na podaniu niemieckiego odpowiednika przedstawionych przedmiotów wraz z określonym artykułem oraz formą liczby mnogiej.

a) der Löffel, die Löffel - Löffel to łyżka, a artykuł określony w liczbie pojedynczej to der, w liczbie mnogiej die.

b) die Tasse, die Tassen - Tasse to filiżanka, a artykuł określony w liczbie pojedynczej to die, w liczbie mnogiej także die.

c) das Glas, die Gläser - Glas to szklanka lub kieliszek, a artykuł określony w liczbie pojedynczej to das, w liczbie mnogiej die.

d) das Messer, die Messer - Messer to nóż, a artykuł określony w liczbie pojedynczej to das, w liczbie mnogiej nie zmienia się i pozostaje die.

e) der Topf, die Töpfe - Topf to garnek, a artykuł określony w liczbie pojedynczej to der, w liczbie mnogiej zmienia się na die.

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się