Układanie zdaniowych konstrukcji warunkowych w języku angielskim - przykłady i wyjaśnienia.

Dodano: 29.12.2023 12:48:13

Rozwiązanie

Oczywiście, chętnie pomogę w rozwiązaniu tego ćwiczenia. Zadanie polega na ułożeniu słów w poprawnej kolejności, aby utworzyć zdania. Pierwsze słowo lub słowa są już podane i są pogrubione.

 1. If I hadn’t gone to university, I wouldn’t be a teacher.
  • To zdanie jest już kompletnie i poprawnie ułożone.
 2. We might not have met if I’d decided not to go to that party.
  • Zdanie zaczyna się od “We might not”. Poprawna kolejność to: “We might not have met if I had decided not to go to that party”. Zdanie to oznacza, że moglibyśmy się nie spotkać, gdybym zdecydował się nie iść na tamtą imprezę.
 3. If I hadn’t eaten so much food, I’d feel OK right now.
  • Zaczynamy zdanie od “If I hadn’t”. Poprawna kolejność to: “If I hadn’t eaten so much food, I’d feel OK right now”. Zdanie to oznacza, że gdybym nie zjadł/a tyle jedzenia, czułbym/czułabym się dobrze w tej chwili.
 4. I’d have come and said hello if I’d seen you.
  • Zdanie zaczyna się od “I’d have come”. Poprawna kolejność to: “I’d have come and said hello if I’d seen you”. Zdanie to oznacza, że przyszedłbym/przyszłabym i powiedział/powiedziałabym cześć, gdybym cię zobaczył/zobaczyła.
 5. We wouldn’t have run out of petrol if you’d filled the car up.
  • Zaczynamy od “We wouldn’t”. Poprawna kolejność to: “We wouldn’t have run out of petrol if you’d filled the car up”. Zdanie to oznacza, że nie zabrakłoby nam paliwa, gdybyś zatankował/zatankowała samochód.
 6. I’d still be sitting in my car right now if you hadn’t warned me about the traffic.
  • Zdanie zaczyna się od “I’d still”. Poprawna kolejność to: “I’d still be sitting in my car right now if you hadn’t warned me about the traffic”. Zdanie to oznacza, że nadal siedziałbym/siedziałabym w samochodzie, gdybyś mnie nie ostrzegł/ostrzegła o korkach.
 7. We’d have got a better seat if we’d got here earlier.
  • Zaczynamy od “We’d have got”. Poprawna kolejność to: “We’d have got a better seat if we’d got here earlier”. Zdanie to oznacza, że dostalibyśmy lepsze miejsca, gdybyśmy przybyli tu wcześniej.
 8. You might not have come if I’d told you Harry would be here.
  • Zaczynamy od “You might not”. Poprawna kolejność to: “You might not have come if I’d told you Harry would be here”. Zdanie to oznacza, że mogłeś/mogłaś nie przyjść, gdybym ci powiedział/powiedziała, że Harry będzie tutaj.

Mam nadzieję, że wyjaśnienie było pomocne i zrozumiałe. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień, daj mi znać!

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Pierwsze zadanie za darmo. Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się