Uzupełnij tabelę klimatyczną: typy klimatów, formacje roślinne i charakterystyczne rośliny dla różnych regionów geograficznych.

Dodano: 21.12.2023 16:57:36

Rozwiązanie

Zadanie polega na uzupełnieniu tabeli, gdzie na podstawie podanych informacji należy dopasować typ klimatu, formację roślinną oraz charakterystyczne rośliny. W tabeli podano już niektóre dane, więc trzeba uzupełnić brakujące informacje. Oto kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać to zadanie:

 1. Numer 1 - Brakujące dane to typ klimatu oraz formacja roślinna. Charakterystyczne rośliny to kakao i liany, co wskazuje na klimat równikowy wilgotny i formację roślinną deszczowego lasu równikowego.

  Typ klimatu: równikowy wilgotny Formacja roślinna: las równikowy

 2. Numer 2 - Już podano typ klimatu, którym jest podrównikowy suchy. Brakujące dane to formacja roślinna oraz charakterystyczne rośliny. Klimat ten charakteryzuje się roślinnością sawanny.

  Formacja roślinna: sawanna Charakterystyczne rośliny: wysokie trawy i akacje

 3. Numer 3 - Musimy uzupełnić typ klimatu oraz formację roślinną. Charakterystyczne rośliny to świerki i modrzewie, co wskazuje na klimat umiarkowany chłodny i formację roślinną lasy iglaste.

  Typ klimatu: umiarkowany chłodny Formacja roślinna: tajga

 4. Numer 4 - Podobnie jak w numerze 3, musimy uzupełnić typ klimatu i formację roślinną. Formację roślinną już podano, jest to tundra. Charakterystyczne rośliny to mchy i porosty, a typ klimatu to subpolarny.

  Typ klimatu: subpolarny Charakterystyczne rośliny: mchy i porosty

Ostateczna uzupełniona tabela powinna wyglądać następująco:

Numer na mapie Typ klimatu Formacja roślinna Charakterystyczne rośliny
1 równikowy wilgotny las równikowy kakao i liany
2 podrównikowy suchy sawanna wysokie trawy i akacje
3 umiarkowany chłodny tajga świerki i modrzewie
4 subpolarny tundra mchy i porosty

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się