Uzupełnianie zdań przy pomocy liter pierwszej i ostatniej - ćwiczenie językowe

Dodano: 28.11.2023 20:43:39

Rozwiązanie

Zadanie polega na uzupełnieniu zdań odpowiednimi słowami, z których podano pierwszą i ostatnią literę. Przyjrzyjmy się każdemu zdaniu osobno:

  1. “I’ll help you with your homework after I ____ with this logic problem.” Pierwsza litera to “d”, a ostatnia to “e”. Słowo, które pasuje do kontekstu zdania i ma odpowiednie litery, to “done” (zrobione). Zatem zdanie brzmi: “I’ll help you with your homework after I done with this logic problem.”

  2. “John is s______h and doesn’t like to share anything.” Pierwsza litera to “s”, a ostatnia to “h”. Słowo, które pasuje do kontekstu zdania i ma odpowiednie litery, to “selfish” (samolubny). Zatem zdanie brzmi: “John is selfish and doesn’t like to share anything.”

  3. “James is very a______e. He likes swimming, running and playing basketball.” Pierwsza litera to “a”, a ostatnia to “e”. Słowo, które pasuje do kontekstu zdania i ma odpowiednie litery, to “active” (aktywny). Zatem zdanie brzmi: “James is very active. He likes swimming, running and playing basketball.”

  4. “Amanda is extremely i______t and likes working alone.” Pierwsza litera to “i”, a ostatnia to “t”. Słowo, które pasuje do kontekstu zdania i ma odpowiednie litery, to “independent” (niezależna). Zatem zdanie brzmi: “Amanda is extremely independent and likes working alone.”

  5. “Jen’s dad is a very c______e person. He finds it easy to speak to anybody.” Pierwsza litera to “c”, a ostatnia to “e”. Słowo, które pasuje do kontekstu zdania i ma odpowiednie litery, to “communicative” (komunikatywny). Zatem zdanie brzmi: “Jen’s dad is a very communicative person. He finds it easy to speak to anybody.”

W ten sposób uzupełniamy wszystkie zdania używając odpowiednich słów.

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Pierwsze zadanie za darmo. Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się