"Dopasowanie nagłówków do ofert wakacyjnych"

Dodano: 28.11.2023 20:07:42

Rozwiązanie

Ćwiczenie polega na przeczytaniu ofert wakacyjnych i dopasowaniu do nich odpowiednich nagłówków z listy (A-F). Dwa nagłówki zostały podane jako zbędne i nie pasują do żadnej części tekstu. Przeanalizujmy każdą z ofert i dopasujmy do nich odpowiednie nagłówki.

  1. Pierwsza oferta mówi o rejsie po Nilu, który obejmuje lot z Londynu Heathrow, zakwaterowanie na czterogwiazdkowym statku MS Princess Eman oraz usługi przewodnika. W czasie rejsu można zwiedzać egipskie atrakcje. Najbardziej pasującym nagłówkiem do tej oferty wydaje się “Relax on the river” (B), ponieważ opisuje on relaksujący wypoczynek na rzece.

  2. Druga oferta dotyczy dwutygodniowego pobytu w apartamencie na plaży w Cairns za £795. Mówi o wolności, jaką daje wyżywienie we własnym zakresie, oraz o bliskości sklepów i usług. Tutaj najlepiej pasuje nagłówek “Come for longer and pay less” (D), ponieważ sugeruje, że dłuższy pobyt jest bardziej opłacalny.

  3. Trzecia oferta opisuje wakacje w pięknych domkach w Walii, które są idealne dla osób z małymi zwierzętami domowymi. Ponieważ w ofercie wspomniano, że zwierzęta są mile widziane, pasującym nagłówkiem jest “At the seaside with your dog” (A), co oznacza wakacje nad morzem z psem.

  4. Czwarta oferta to nauka nurkowania w ciepłych wodach Morza Czerwonego, wliczając loty i kurs nurkowania, co wskazuje na sportową aktywność. Najlepiej pasującym nagłówkiem jest “Gain a new experience in sport” (F), ponieważ oferta ta związana jest z pozyskaniem nowego doświadczenia w sporcie.

Podsumowując, odpowiedzi do poszczególnych ofert to: 1. B - Relax on the river. 2. D - Come for longer and pay less. 3. A - At the seaside with your dog. 4. F - Gain a new experience in sport.

Nagłówki C (“Travel by road in Egypt”) i E (“Buy a holiday apartment in Wales”) nie pasują do żadnej z ofert i pozostają nieużyte.

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się