Krok po kroku: Uzupełnianie luk w tekście dotyczącym eksploracji kosmicznej.

Dodano: 04.02.2024 10:54:45

Rozwiązanie

Oczywiście, rozwiążemy to zadanie krok po kroku. Naszym celem jest uzupełnienie luk w zdaniach 6.5.–6.8. w oparciu o treść tekstu. Znajdziemy w tekście informacje, które odpowiadają treści każdego z tych zdań.

Zadanie 6.5.

Musimy uzupełnić zdanie: “Thousands of people are required_____.”

W tekście znajdujemy fragment, który mówi nam o liczbie osób niezbędnych do eksploracji kosmicznej. W pierwszym akapicie jest napisane, że “space exploration is really hard. Merely getting a rocket out of the Earth’s atmosphere requires years of preparation, involving the work of thousands of personnel.” To oznacza, że tysiące osób są potrzebne do przygotowań do eksploracji kosmicznej.

Odpowiedź: “Thousands of people are required to prepare for space exploration.”

Zadanie 6.6.

Musimy uzupełnić zdanie: “Space agencies are usually unwilling to discuss how_____.”

W tekście znajdziemy odpowiednią informację w pierwszym akapicie, mówiącą o tym, że agencje kosmiczne zazwyczaj nie chcą rozmawiać o finansowaniu ich projektów, szczególnie w obecnych czasach. Dokładne zdanie to: “Space agencies are usually reluctant to talk about the financing of their projects, particularly at times like these, when economies around the world are suffering significant issues with inflation and rising fuel prices.”

Odpowiedź: “Space agencies are usually unwilling to discuss how they finance their projects.”

Zadanie 6.7.

Musimy uzupełnić zdanie: “According to the author, a much better solution for space exploration would_____.”

W tekście autor nie przedstawia bezpośrednio „lepszego rozwiązania”, ale wyraża pewien sentyment w ostatnim akapicie, sugerując, że brakowałoby czegoś magicznego, gdyby ludzie nie podróżowali w kosmos. Mówi, że nasz duch przygody i odkrywania prawie doszedł do końca na Ziemi, ale nie przedstawia konkretnej alternatywy. W związku z tym, nie mamy konkretnej odpowiedzi do tego pytania w tekście.

Odpowiedź: W tym przypadku nie możemy uzupełnić tego zdania, ponieważ autor nie przedstawia konkretnej lepszej alternatywy dla eksploracji kosmosu. Możemy pozostawić tę linię pustą lub napisać “According to the author, a much better solution for space exploration would not be suggested in the text.”

Zadanie 6.8.

Musimy uzupełnić zdanie: “In the last paragraph, the author suggests that we are fascinated by space travel because_____.”

W ostatnim akapicie autor mówi, że pomimo że znamy każdy zakątek globu, to duch przygody i odkrywania prawie doszedł do końca na Ziemi. Wspomina, że coś magicznego by zabrakło, gdybyśmy mieli zakończyć odkrywanie i że jesteśmy zafascynowani kosmosem, bo to kontynuacja naszej podróży poza granice naszego świata.

Odpowiedź: “In the last paragraph, the author suggests that we are fascinated by space travel because it is a continuation of our journey beyond the confines of our own world.”

Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia są jasne i pomocne. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tego zadania, śmiało pytaj!

Pomagamy rozwiązywać zadania w 30 sekund

Pierwsze zadanie za darmo. Zarejestruj się i zobacz jak to działa.

Zarejestruj się